Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Domácí výhra proti Novým Hradům

25. 10. 2019

be3bb1dd3fd0e368d534fb41b31dc263e97de325.jpegOP: Po nepovedených výkonech se náš tým opět představil na domácí půdě. Tentokrát k nám zavítal nováček soutěže Nové Hrady. Oba týmy se skoro vůbec neznají a tak nikdo netušil co od zápasu čekat. 

 

Domácí hráči Žabovřesk v posledních zápasech nemohli být příliš spokojeni, protože všechna 3 utkání zpět odešli jako poraženi. Fotbalisté z Nových Hradů naopak přicestovali velmi sebevědomí, protože poslední 4 utkání získali plný počet bodů a co více, neobdrželi ani jednu branku.

Domácí se dostali do vedení ve 23. minutě, kdy po obyčejném faulu u postranní čáry na Jakuba Hálu, si postavil míč L. Formánek a přesným centrem našel na zadní tyči výborně hrajícího Víta Hrabčáka, jenž se hlavou nemýlil - 1:0. K vidění bylo několik pohledných šancí na obou stranách, ale domácí udeřili těsně před přestávkou podruhé, kdy se do brejku z půlky hřiště vydal ve 44. minutě Jakub Hála. I když postupoval sám na brankáře, zachoval chladnou hlavu a přihrál ještě před prázdnou bránu Kde neměl se zakončením žádný problém Josef Pilný - 2:0. Hostující hráči se sice dožadovali odpískání ofsajdu na půli hřiště, ale domácí hráč vybíhal z vlastní poloviny, čehož si pan rozhodčí V. Knotek všiml a postavení mimo hru neodpískal. V té době se už hrálo s deseti hráči na obou stranách po dvou vyloučeních.

Ve druhé půlce domácí svoji výhru dokázali pojistit třetí brankou

Ve druhé půli se domácí hráči snažili hrát v klidu a stále stejnou hru jako v té první, i když už jen s jedním útočníkem. Definitivně, se uklidnit, se jim podařilo po hezké akci v 52. minutě, když uprostřed hřiště L. Formánek našel přihrávkou mezi obránce Pavla Pokorného a ten ranou z první nádherně vstřelil gól do horní části branky - 3:0. Pak se hráči Žabovřesk trošku zatáhli a trošku zbytečně přestali hrát. Nějakou velkou gólovou šanci ale i přesto hostům nedovolili a proto zůstaly všechny tři body zaslouženě v Žabovřeskách.

Ohlasy k zápasu

TJ Sokol Žabovřesky

Luboš Formánek ( hráč ): V tomto zápase jsme chtěli po delší době konečně bodovat za tři body a to se nám povedlo výborně. Do sestavy se nám vrátil Schacherl, který si musel odsedět trest z Borovan. My jsme upravili sestavu, nastoupili po delší době na dva útočníky, na kraj zálohy jsme dali bratry Hálů a souhra šlapala. K vidění bylo několik hezkých akcí po zemi z obou stran, u hostů se o ně starali dva “zkušeňáci” Rys a Silmbrod. Nyní jedeme do Římova, kde bychom chtěli jakkoli bodovat.