PO TŘECH KOLECH BEZ ZTRÁTY POUZE LHENICE

1. 9. 2009

Po třech odehraných zápasech nové sezóny mají v naší skupině I.B třídy plný bodový zisk pouze SK Lhenice. Náš tým je s jednou výhrou a dvěmi porážkami s třemi body na desátém místě tabulky. Naopak jediným týmem,který ještě nebodoval je Kaplice "B". My se na dosud poslední odehrané kolo podíváme podrobněji.

Do Dolního Dvořiště jsme jeli s vědomím,že nás tam nečeká nijak lehké utkání a to se také brzy potvrdilo. Přivítal nás sice krásný,nově zrekonstruovaný areál s vynikajícím pažitem,ovšem rozměry hřiště jsou hodně hraniční s mezinárodními pravidly FIFA. Domácí,vědomi si úzkosti hřiště,se nepokoušeli o kombinační hru po zemi,nýbrž na dlouhé nakopávané míče,které jejich hodně důrazní útočníci celkem v pohodě sbírali. Sice v úvodních minutách jsme se do náznaků šancí dostávali my,ale nakonec udeřili dolnodvorští ve 22 minutě. Nám se sice podařilo za tři minutky snížit,ale to bylo směrem dopředu také vše. Kromě několika závarů po standartních situací jsme brankáře Posla téměř neohrozili. "Nevytvořili jsme si skoro žádnou střeleckou pozici a vždy nám chyběl k zakončení krok.Domácí nás skoro k ničemu nepustili.A když jo,tak to nebylo nebezpečný pro golmana", řekl nám dorostenec Luboš Formánek, který byl s muži v Dolním Dvořišti sbírat zkušenosti. "Hra s muži je drobet rychlejší než v dorostu,ale postupně si zvykám.S klukama se hraje fantasticky. V poli mi velice pomáhají", chválí své starší spoluhráče. Ve druhé půli nám domácí přibalili ještě jeden gól na cestu a potvrdili,že na domácím hřišti budou hodně produktivní. Vždyť ve dvou domácích střetnutí dokázali nastřílet již osm branek!!! Předzápasové plány trenéra Františka Kukly,odvézt si z pohraničí alespoň bod,vzali za své. Při rozdílné kvalitě obou mužstev ve hře směrem dopředu,bylo uhrát bod pouhá utopie. "Zápas to nebyl špatný,hráli jsme na malém hřišti a ukázalo se, že domácí to tam zkrátka umí.Celý zápas měli mírnou převahu,snad jen za stavu 2:1, kdy jsme kopali dva výborné rohy, jsme mohli pomýšlet na bod.Domácí mají zkušené mužstvo a hlavně v Obrazekagresivitě a v důrazu byli o trochu lepší a to rozhodlo", hodnotí duel Fanda Kukla. A jaké že jsou jeho nejbližší plány? "Musíme porazit doma Volary, jinak se budeme zase potácet na chvostu",má jasno.

Luboš Formánek mladší je kapitánem i tahounem dorostu,pomalu už sbírá zkušenosti mezi muži

Šlágr druhého kola I.B třídy skupiny A se hrál v Křemži. Dosud neporažení domácí,kteří navíc ještě neinkasovali,přivítali na svém hřišti Kamenný Újezd. Tým,který se po pádu z I.A třídy netají ambicemi o okamžitý návrat o soutěž výše. A dělá pro to maximum. V minulém týdnu totiž ulovil posilu hodně zvučného jména. Na půlroční hostování z Kaplice posílil "Kameňák" Lukáš Pulec a hned v Křemži se postavil do základní sestavy. Branku sice nedal,ale v poli ho bylo hodně vidět. Kamenný Újezd dvěma góly z 43 a 50 minuty zvítězil 2:0 a v tabulce poskočil na třetí místo. Poprvé v tomto kalendářním roce prohráli mistrovský zápas Nová Ves/Brloh. Po postupu z okresního přeboru,který vyhráli bez ztráty kytičky!!!,a dvou výhrách v úvodních kolech I.B třídy,nestačili na Volary a podlehli jim 2:4. Ovšem ještě v 78 minutě vedli 2:1,ale třemi brankami v závěru volarští výsledek otočili. Nadále trvají mdlé výkony kaplické rezervy,která zklamala na plné čáře ve Velešíně a po ostudném výkonu si odváží debakl 0:5. Na svém kontě nemají kapličtí ani jeden bod a v soutěži jsou již tak jediní. Velkého favorita mělo utkání Lhenic s Vyšším Brodem. Ovšem na hřišti to vypadalo jinak. Domácí povzbuzeni dobrým vstupem do sezóny zřejmě očekávali,že se soupeř porazí sám a bez potíží si připíší další tři body. Ty si nakonec také připsali za hubenou výhru 1:0,nutno ale podotknout,že hodně utrpěnou a zcela nezaslouženou. Hosté si kvalitním a bojovným výkonem minimálně jeden bod zasloužili. Zajímavé utkání se odehrálo v Mladém. Tam byli po celý první poločas lepší hosté z Českého Krumlova,kteří svůj tlak korunovali Čábelovým gólem do šatny ve 44 minutě.Po změně stran se situace obrátila. Na pilu tlačili domácí,ale svůj v závěru Obrazekaž drtivý tlak nedokázali korunovat brankou. V souboji dvou bezbodových celků přivítali Čt.Dvory "B" Husinec, a jako by kolegiálně se oba mančafty domluvili na remíze,která oběma mančaftům smazala v kolonce body velkou nulu. Po remíze 1:1 tak nechali na samém dně tabulky Kaplici "B".