Šťastná remíza v Římově

30. 10. 2019

f618f4e92b52c4176ed63ecc6b011ff5aec630bb.jpegOP: Do Římova jsme jeli s odhodláním urvat nějaké body, ale hra především v první půli byla z naší strany tragická a tak se začal hrát fotbal až ve druhém poločase. Vše podstatné se odehrálo v posledních 2 minutách.

Domácí hráči z Římova pokračují i po minulém kole v remízové sérii, když proti Hluboké "B" to byl již 4 nerozhodný výsledek z posledních 5 odehraných utkání. Hosté ze Žabovřesk zase vítězstvím nad Novými Hrady přerušili nepříjemnou sérii 3 proher v řadě. Postavení obou týmů v tabulce napovídalo, že diváci mohou očekávat vyrovnaný zápas.

První půle toho příliš nenabídla

První poločas zápasu nenabídl příliš pohledný fotbal, protože hra se kouskovala po mnoha faulech především ve středu hřiště. Domácí měli sice přízemní převahu, ale do vyložených příležitostí se nedostávali. Jejich největší šance byly po přímých kopech, ale i ty byly zakončeny nepřesně a mnoho starostí hostujícímu brankáři M. Škaroupkovi nenadělaly. A protože ani hosté si nevypracovali nebezpečnou příležitost, do kabin se odcházelo za nerozhodného bezbrankového stavu.

Vše podstatné se odehrálo v závěrečných minutách zápasu

I po přestávce převaha domácích fotbalistů pokračovala a přinesla také první branku v 54. minutě, kterou vstřelil Filip Kukačka - 1:0. Po obdržené brance přidali i hosté, ale do šancí se nedostávali. A když v 84. minutě domácí Michal Bauer hlavou zvýšil na 2:0, vypadalo to, že si domácí mužstvo v klidu pohlídá zisk tří bodů. Samotný závěr však přinesl zcela nečekaný zvrat a kolaps domácích hráčů, když nejprve v 88. minutě snížil hostující Vít Hrabčák střelou z vápna na 2:1 a o minutu později vyrovnal Luboš Formánek na konečný výsledek 2:2.

Ohlasy k zápasu

TJ Sokol Římov

Pavel Crkva ( hráč ): Přijít o dvoubrankové vedení v posledních 2 minutách zápasu, k tomu se nejde nikterak vyjádřit. Pro nás rozhodně nepochopitelná ztráta třech bodů.

TJ Sokol Žabovřesky

Martin Vašíček : V Římově jsme předvedli náš nejhorší výkon v sezóně. V prvním poločase bylo na vystřídání polovina mužstva. Nenahráli jsme si na metr, nevystřelili na bránu, faul stíhal faul, neustálé diskuze a tak bychom mohli pokračovat. O poločase nastala v kabině slovní bouře, změnili jsme různé posty a nutno říct, že to dost výrazně zabralo. Konečně se začal hrát fotbal a byly k vidění šance. I přesto, že náš tým v 85. minutě 2:0 prohrával se zvedl a v posledních dvou minutách vyrovnal. S výkonem spokojeni být nemůžeme, ale poděkování patří klukům, že to za nepříznivého stavu nezabalili a hráli až do konce.